Joszko – Człowiek z lasu!

Lech Kurant

6 sierpnia 2018

Pamiętacie jeszcze jak brzmi las? O świcie, w południe, wieczorem? Tam, gdzie przyroda ustala zasady, gdzie wszystko ma swoje miejsce, gdzie muzyka źródeł i dźwięki natury łączą się w harmonijną całość… Taka jest moja muzyka, muzyka Człowieka z lasu.

Wychowałem się na Zaolziu, malowniczej polanie otoczonej ze wszystkich stron ogromnym lasem. Od małego uczyłem się muzyki w towarzystwie szumu drzew, milczących skał i szemrzących strumieni. Teraz zapraszam Was do mojego świata. To najlepszy sposób na nabranie oddechu dzięki łączności z tym, co naturalne, harmonijne i prawdziwe.

Większość etnicznych instrumentów na których gram, została przyniesiona z lasu. Dlatego tak dobrze brzmią w naturalnym otoczeniu, współgrając harmonijnie z dźwiękami leśnych i górskich przestrzeni. Liść, słomka, trzcina, fujara sałaska, dudy, gajdy istebniańskie, okaryny z gliny i kamienia, drumle czy trąbita beskidzka to realizacja pasterskich pomysłów, dzięki którym zieleń, chrust, kamienie i poroża zaistniały w zupełnie nowym kontekście. To był ten moment, w którym w lesie pojawił się człowiek, a wraz z nim muzyka.

Każdy las ma swoją muzykę – wiem to na pewno. Tylko posłuchaj. Usłyszysz także samego siebie.

Zapisz się na bezpłatny newsletter

Jeśli chcesz mi towarzyszyć i otrzymywać informacje o nowych wpisach na blogu, zapraszam do zapisania się do newslettera. To bardzo ważne, żeby teraz na początku poczuć wiatr w żaglach, dlatego Twoja subskrypcja będzie dla mnie czymś więcej niż tylko powiększeniem audytorium bloga. Będzie dawką energii, która daje twórczą moc.

Dziękuję i odwdzięczam się przekazaniem dostępu do niepublikowanego wcześniej utworu. Mój ulubiony utwór „Doliny” na mojej ulubionej, starszej ode mnie fujarce w Es, wykonanej przez mojego tatę.


 

0 0 votes
Article Rating
Zasubskrubuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

 

← Wróć na stronę główną bloga

Nowy album

Człowiek z lasu

Joszko Broda solo - Człowiek z lasu
Zamów już dziś
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content