Dzieci z Brodą

Lech Kurant

16 sierpnia 2018

zespół dziecięcy założony przez Joszka Brodę i jego żonę Deborę

 

Dlaczego dorosły facet gra i śpiewa z dziećmi dziecięce piosenki? Po pierwsze dlatego, że piosenki dla dzieci, zwłaszcza te dobre – a my tylko takie śpiewamy – wcale nie są dziecięce. Po drugie, wprowadzanie dzieci w świat prawdziwej muzyki, inspirowanej dojrzałym folkiem, rockiem czy jazzem, pełnej pięknych, prostych i harmonijnych dźwięków to zadanie, które po prostu bardzo lubię. Po trzecie, tak każe rodzinna tradycja. Z muzyką byłem za pan brat od małego i wiem, że wrażliwość, której w ten sposób uczy się mały człowiek przydaje się potem w życiu. Po czwarte, w prostych słowach tych piosenek kryje się prawda o życiu.

„Małe” problemy naszych dzieci, przeżywane niemal codziennie, są równie trudne jak te ze świata dorosłych. Moja żona Debora, które napisała wiele z tych tekstów wie, co mówi! Na co dzień, z bliska ogarnia świat 10 małych ludzi. Jej piosenki to świetny dodatek do zabawy tudzież pretekst do poważnych rozmów z dziećmi, które tak samo jak my, dorośli, chcą ogarnąć „ziemię, która nie mieści się w głowie”. I wreszcie dlatego, że „gdy jesteśmy razem łatwiej jest za każdym razem”. A także dlatego, że nasze piosenki dla dzieci wpadają w ucho dorosłym. Przekonajcie się sami!

Zapisz się na bezpłatny newsletter

Jeśli chcesz mi towarzyszyć i otrzymywać informacje o nowych wpisach na blogu, zapraszam do zapisania się do newslettera. To bardzo ważne, żeby teraz na początku poczuć wiatr w żaglach, dlatego Twoja subskrypcja będzie dla mnie czymś więcej niż tylko powiększeniem audytorium bloga. Będzie dawką energii, która daje twórczą moc.

Dziękuję i odwdzięczam się przekazaniem dostępu do niepublikowanego wcześniej utworu. Mój ulubiony utwór „Doliny” na mojej ulubionej, starszej ode mnie fujarce w Es, wykonanej przez mojego tatę.


 

0 0 votes
Article Rating
Zasubskrubuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

 

← Wróć na stronę główną bloga

Nowy album

Człowiek z lasu

Joszko Broda solo - Człowiek z lasu
Zamów już dziś
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content