Joszko - człowiek z lasu!

Nowy album

Człowiek z lasu

Kup za 69,00 zł

+ 9,90 zł wysyłka kurierem Pocztex 24-48h

Joszko Broda solo - Człowiek z lasu

Joszko Broda, człowiek wychowany w lesie, w swoim solowym albumie, pokazuje pierwotny, surowy wymiar dźwięku.

Na przestrzeni siedemdziesięciu pięciu minut, współpracując ze swoim instrumentarium, pokazuje narodziny brzmienia, dźwięki na styku przyrody z muzyką, poszukiwanie miejsca na wyrażenie emocji, gdzie melodia jest ostatecznym rezultatem artystycznych zmagań.

Muzyka mocno nieskomponowana, jednocześnie dotykająca żywej tkanki. Bliska, bez efektów i środków łagodzących, bezkompromisowa.

Jeśli chcesz poczuć prawdziwy las, marzysz o tym, by na chwilę się zatrzymać i skorzystać z innego wymiaru, jeśli marzysz o własnej przestrzeni, gdzie możesz odnaleźć siebie, Joszko Broda, człowiek z lasu, zaprasza Cię do swojego muzycznego świata, który chce Cię przeniknąć i odpowiedzieć na Twoje potrzeby.

Kup za 69,00 zł

+ 9,90 zł wysyłka kurierem Pocztex 24-48h

Joszko Broda o płycie

To jest historia z lasu. Wolność i poszukiwanie. Chcę podzielić się tą wolnością, dlatego nie narzucam żadnej narracji. Przekazuję swoje brzmienie, dźwięki, które pragną dotrzeć do muzycznego DNA i zapraszam Cię, żebyś odkrył w nich swoją opowieść.

Nie nadaję utworom tytułów. Informuję tylko o użytych instrumentach. Książeczka jest w całości dla Ciebie – niech to będzie Twój własny notatnik. Napisz tam, narysuj, co chcesz. Twoje myśli. Twoje uczucia. Twoje pytania i Twoje odpowiedzi. Twoja przestrzeń. Twój las.


Nie chcę Ci mówić o wolności i przestrzeni. Chcę, żebyś ją poczuł i odkrył. Odkrył, że wolność jest wymagająca.

Jest pokusa, by wszystko opowiedzieć, by nadać imiona i zagospodarować dostępną powierzchnię. Mimo wielu pomysłów, tym razem postanowiłem zostawić Ci wolną rękę. Książeczka załączona do płyty jest czystym notesem, który możesz wypełnić swoją treścią. Dowolną treścią, Twoją treścią.

Jeśli chcesz możesz się nią ze mną podzielić, wysyłając skany lub zdjęcia zapisanego notesu, tytuły, które nadasz utworom. Jestem bardzo ciekawy, jaki świat buduje dla Ciebie moja muzyka, co udało Ci się usłyszeć, gdzie zaprowadziły Cię dźwięki.

Posłuchaj

Fujarka w E / Flute in E

Drumla w D / Jew’s harp in D

Skrzypce / Violin

Kup za 69,00 zł

+ 9,90 zł wysyłka kurierem Pocztex 24-48h

Utwory na płycie


1. Dwojnica w C / Double flute in C 7:26
2. Drumla w D / Jew’s harp in D 3:42
3. Kamień / Stone 4:08
4. Liść / Leaf 1:13
5. Fujarka w E – Flute in E 2:50
6. Drumla w E / Jew’s harp in E 3:26
7. Fujarki postne / Lent flutes 1:09
8. Fujara węgierska / Hungarian flute 5:37
9. Gęśle / Rebeck 3:23
10. Gajdy / Bagpipe 1:31
11. Dwojnica w A / Double flute in A 4:55

12. Okaryna / Ocarina 6:12
13. Słomka / Straw 1:41
14. Trzcina / Cane 3:13
15. Fujara postna / Lent flute 1:57
16. Skrzypce / Violin 4:00
17. Róg barani / Sheep horn 1:22
18. Ligawa z metalu / Metal folk horn 1:58
19. Fujara sałaska / Shepherd’s flute 7:06
20. Fujarka w C / Flute in C 4:31
21. Róg z krowy węgierskiej / Hungarian cow horn 3:00
22. Dzwonki / Bells 0:54

Total time 75:15

Kup za 69,00 zł

+ 9,90 zł wysyłka kurierem Pocztex 24-48h

Zobacz

Muzyka Joszka Brody nagrana na żywo w lesie

O Autorze

Joszko Broda

Chrust, glina, poroża i trochę metalu w połączeniu z pasterską monotonią, zapachem gnoju oraz zawsze i wszędzie obecnym lasem stworzyły muzykę Joszka Brody.

Drumla, liść, słomka, trzcina, okaryna, fujary, rogi, dudy to najbardziej charakterystyczne elementy jego instrumentarium.

Niezależność wywalczona w górskich przestrzeniach, osadzona w kulturze Karpat z mocnym odniesieniem do bajecznej Istebnej pozwoliła mu na przekroczenie ram i kanonów, przy jednoczesnym zachowaniu meritum sprawy.

Muzyka Joszka opiera się przede wszystkim na brzmieniu i komunikacji. Gra, komponuje, produkuje, współpracując z czołowymi muzykami polskiej sceny. Wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt i sam jest autorem wielu albumów. Tworzy
muzykę do teatru i filmu. Proponuje ambitną przestrzeń w twórczości dla dzieci.

Śpiewają o nim piosenki i piszą o nim w szkolnych podręcznikach, a Ty możesz dzisiaj skorzystać z niepowtarzalnej okazji i zamówić jego najnowszy solowy album „Człowiek z lasu” w limitowanej serii z autografem.

Joszko Broda - Człowiek z lasu
Kup za 69,00 zł

+ 9,90 zł wysyłka kurierem Pocztex 24-48h

Dla mediów

Kontakt i media kit

Chcesz uzyskać dodatkowe informacje o nowym albumie Człowiek z lasu lub przeprowadzić wywiad z Joszkiem? Skontaktuj się pod adresem media@joszkobroda.pl

Pobierz media kit

FAQ

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jaki jest koszt przesyłki na terenie Polski?

W naszym sklepie standardowy koszt przesyłki na terenie Polski wynosi 9,90 zł.


A co jeśli kurier mnie nie zastanie?

Paczki wysyłamy Pocztexem, a więc kurierem Poczty Polskiej. Jeśli nie zastanie Cię w domu, to paczka będzie czekała na odebranie w placówce Poczty Polskiej przez kolejne 14 dni. UWAGA: niektóre urzędy pocztowe odsyłają nieodebrane paczki już po 7 dniach więc nie warto zwlekać z odbiorem.


Czy mogę śledzić przesyłkę przez internet?

TAK. Po przygotowaniu przesyłki do wysyłki otrzymasz email ze sklepu z numerem swojej przesyłki oraz linkiem umożliwiającym śledzenie jej trasy przez Internet. Tam możesz też zweryfikować czy kurier nie zastał Cię pod docelowym adresem. Zalecamy sprawdzanie statusu w 1-2 dni po nadaniu przesyłki.


Czy jest możliwość przesyłki za granicę?

TAK. Przesyłki zagraniczne wyceniane są indywidualnie według wagi, gabarytów i miejsca doręczenia. Prosimy o wiadomość na adres sklep@joszkobroda.pl.


Mam inne pytania. Jak mogę je zadać i czy otrzymam na nie odpowiedź?

Oczywiście! Napisz po prostu na adres sklep@joszkobroda.pl i postaramy się udzielić odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.

Kup za 69,00 zł

+ 9,90 zł wysyłka kurierem Pocztex 24-48h

Zapisz się na bezpłatny newsletter

Joszko Broda zaczyna przygodę z blogowaniem. Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o wpisach i nowościach na blogu, zapisz się do bezpłatnego newslettera.

Twoja subskrybcja będzie wiatrem w żagle dla artysty stawiającego pierwsze kroki na nowym polu. Odwdzięczy się udostępniając Ci niepublikowany nigdy wcześniej utwór „Doliny” w solowym wykonaniu na fujarce w Es.

Skip to content